Loading...
Perlit 2017-06-19T14:27:10+00:00
Öncelikle perlit nedir sorusuna cevap verelim;
Yoğun lav ve magmanın ani soğuması  sonucu meydana gelen parlak inciye yakın bir görünüşte olan küçük parçalara ayrılmış doğal cam. Perlitin ticari bir önem kazanmasının  yarım asırlık bir tarihi vardır. Öğütülmüş perlit;   800-1000°C arasında hızla pişirilirse içinde bulunan düşük oranındaki sıvı buharlaşarak perliti genleştirir. Yüksek kalite bir perlit, patlamamış halinden yaklaşık 20 kat daha genleşir bunun sonucunda çok düşük yoğunlukta bir malzeme elde edilmiş olur.  Ülkemiz  perlit kaynakları açısından dünyada ilk sıralardadır.
ES-MAK perlit patlatma – genleştirme ve paketleme alanında alçı sektöründe elde ettiği deneyimleri ve proses tecrübelerini kullanarak yüksek kapasitede ve efektif neticeler alacağınız perlit patlatma – genleştirme tesisileri konusunda,  siz değerli müşterilerimizden gelecek talepler için hazırdır.
Perlit patlatma – genleştirme ve paketleme tesislerimizde; yoğunluğu 65-100 gr / lt ve 30-160 mikron aralığında mikronize perlit elde edebilirsiniz.
Perlitin kullanılma alanı çok geniştir, filtre sektöründen, inşaat sektörüne kadar bir çok alanda kullanılmaktadır.
ES-MAK perlit patlatma – genleştirme tesisimiz; genleştirme yada patlatma roketi yüksek sıcaklıklara dayanıklı malzemlerden imal edilmektedir, ham perlit değişik noktalardan perlit patlatma – genleştirme roketimizin merkezinden beslenmektedir. Roketimiz modilasyonlu olduğu için ısıl değerler tamamen bizim kontrolümüzdedir.
Sistem PLC ve Scada destekli operatör kontrolünde  tamamen otomatik çalışmaktadır.